Každý z náš sa chce cítiť zdravo a vyzerať dobre. Preto sa v posledných rokoch rapídne zvýšilo povedomie o starostlivosti o pokožku a vlasy. To platí aj pre obočie a mihalnice. Práve mihalnice hrajú v našom zdraví veľmi dôležitú úlohu. Nielenže nám krásne orámujú oči, ale zároveň ich aj chránia. Zistite, ako sa starať o svoje mihalnice účinne!
Starostlivosť o mihalnice – prečo by ste sa mali starať o mihalnice?
Tieto malé chĺpky, ktoré obklopujú naše oči, majú svoj prirodzený životný cyklus a ich vypadávanie je prirodzené, takže nerobte si starosti, keď si jednu nájdete na líci. Každý deň nám vypadnú 2-3 mihalnice z každého oka, ale nové začnú rásť z daného miesta okamžite.
Úloha mihalníc pre oči
Mihalnice nám udržujú oko hydratované a zmierňujú prúdenie vzduchu, ktoré spôsobuje vysušenie oka alebo kontakt s vonkajšími faktormi, ako je prach alebo pot. Filtrujú slnečné svetlo, chránia oči pred nebezpečným žiarením a tiež signalizujú hroziace nebezpečenstvo tým, že sa správajú ako mačacie fúzy. Keď sa niečo priblíži k oku a dotkne sa mihalnice, reflexne sa vám zavrie viečko. Preto je veľmi dôležité vedieť, ako sa starať o svoje mihalnice, aby boli vždy v dobrom stave?
Starostlivosť o mihalnice – ako sa starať o mihalnice?
Je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si môžete posilniť a vyživiť vaše mihalnice. Sú to jednoduché triky, ktoré môže každý z nás zaviesť do svojej dennej rutiny. Vaše mihalnice vám to oplatia nádherným vejárom nad okom. Tu je niekoľko spôsobov, akými sa môžete starať o riasy.
Odstraňovanie make-upu – buďte k svojim očiam jemné
Dávajte pozor na spôsob, akým si čistíte viečka. Nesprávajte sa k svojim mihalniciam ako k nepriateľovi, ale buďte k nim jemné. Toto vám pomôže v obrovskej miere a budete mať riasy v skvelom stave. Stačí, keď si na vatový tampón nanesiete váš odstraňovač make-upu a pritlačíte ho na viečko. Zľahka ho priložte na mihalnice a niekoľko sekúnd počkajte, potom si ním jemne pretrite oko smerom nadol, postupúc v smere rastu mihalníc. Ak je to potrebné, tak to zopakujte. Nikdy si oči nešúchajte a vždy sa snažte mihalnice dôkladne vyčistiť. Akékoľvek zvyšky maskary, ktoré na nich ostanú, môžu spôsobiť nadmerné vysušenie mihalníc a očné infekcie.
Šampón na riasy a obočie – áno alebo nie?
Dôkladným odstránením make-upu by sa mali kozmetické produkty dobre rozpustiť a mali by sa dať umytím lepšie odstrániť, takže vždy si po odstránení make-upu tvár vyčistite pleťovým gélom. Nebude však vždy možné sa ním dostať aj do maličkých medzier medzi mihalnicami. Okrem toho niektoré čistiace produkty môžu dráždiť oči. Preto sa na kozmetickom trhu nedávno objavil šampón na riasy a obočie. Tento kozmetický produkt má jemné zloženie a to správne pH. Nedráždi oči a riasy čistí veľmi dobre. Môžete použiť jemnú kefku, aby ste šampón rovnomerne naniesli na chĺpky a dostali sa tak do všetkých medzier medzi mihalnicami a chĺpkami obočia.
Sérum na riasy – kľúč k nádherným riasam
Séra na riasy sú už nejaký čas populárne a dôkazom toho sú pozitívne recenzie a viditeľné výsledky. Jednoznačne posilňujú mihalnice, stimulujú ich rast a majú ochranné vlastnosti. Je však podstatné, aby ste ich používali systematicky.
Za ich účinok sú zodpovedné ingrediencie, ktoré sa nachádzajú v zložení séra. Medzi najčastejšie patrí:
- ricínový olej, ktorý zvyšuje hrúbku chĺpku a zabraňuje jeho lámaniu,
- kyseliny hyalurónová, zodpovedná za maximálnu hydratáciu chĺpkov,
- keratín, stavebná zložka chĺpku,
- aloe vera, ktorý zmierňuje podráždenie a má upokojujúce, regeneračné a hydratačné vlastnosti.
Tieto produkty dokážu zlepšiť stav vašich mihalníc a výrazne ich predĺžiť a zahustiť. Pozrite sa na Nanolash Eyelash Serum a dajte svojim riasam nový rozmer.
Vyberte si tú správnu starostlivosť o tvár
Očné séra a krémy môžu byť alergénne a komedogénne. Aj keď sú dermatologicky a oftalmologicky testované, vegánske a obsahujú len prírodné ingrediencie, možno vám nebudú sedieť. Výber tých správnych produktov na starostlivosť o pokožku je často metódou pokus-omyl, ale je to jediný spôsob, ktorým dokážete nájsť vhodný produkt na citlivú pokožku okolo očí. V našom tele všetko spolu navzájom súvisí, takže stav pokožky je dôležitý pre vlasové folikuly.
Ako sa starať o mihalnice – domáce recepty
Asi by vás mohlo zaujímať, či existujú nejaké bezpečné domáce recepty, ktoré by vám pomohli so starostlivosťou o mihalnice. Je ich mnoho! Na účinky si zvyčajne musíte počkať dlhšie, ale môžu byť rovnako pozoruhodné.
Starostlivosť o mihalnice – oleje a olivový olej
Ricínový, arganový a kokosový olej majú zdraviu prospešné vlastnosti pre naše telo. Sú skvelé ako kúra na vlasy, obočie a riasy. Keď ich nanesiete na mihalnice, tak budú vyzerať výrazne hrubšie a hydratované a budú jemné a lesklé. Olej chráni chĺpky pred stratou vlhkosti a proteínov a zvyšuje ich pružnosť. Olivový olej obsahuje vitamín E, ktorý vyživuje mihalnice a stimuluje ich rast. Obsahuje aj polyfenoly s antioxidačnými vlastnosťami.
Ich regeneračné vlastnosti vám budú len na úžitok. Stačí naniesť naozaj malé množstvo oleja na čistú kefku a prečešte si mihalnice. Lepšie je ho aplikovať v noci kvôli tomu, že má mastnú a hustú konzistenciu. Výsledky je možné pozorovať už po niekoľkých týždňoch, ale je dôležité toto ošetrenie opakovať pravidelne.
Starostlivosť o mihalnice – aloe vera a zelený čaj
Aloe vera je dobre známa rastlina, jej šťava má hydratačné a antibakteriálne vlastnosti. Môže sa používať samostatne alebo sa dá zmiešať s olejmi na riasy. V ktorejkoľvek forme ju použijete, pre chĺpok má mnoho benefitov.
Zelený čaj, hoci to môže znieť prekvapujúco, má tiež skvelý efekt na chĺpky. Má antioxidačné vlastnosti a jeho použite na oči je bezpečné, takže ho môžete bez obáv použiť aj na mihalnice. Je to bežná ingrediencia v sérach na riasy, pretože má posilňujúce a stimulujúce vlastnosti.
Starostlivosť o mihalnice – suplementácia vitamínov a minerálov
Ide o bežnú a široko dostupnú metódu. Nie je problém si výživové doplnky zakúpiť v lekárňach alebo drogériách, čím si dokážeme doplniť deficity v tele. Najčastejšími vinníkmi zlého stavu vlasov, pokožky a nechtov sú: vitamín A a C, zinok, železo a biotín, ale aj omega 3 polynenasýtené mastné kyseliny. Predtým, ako siahnete po výživových doplnkoch, je vhodné si zistiť, či máte vôbec nejaký nedostatok, lebo nadmerné množstvá vitamínov a minerálov nám taktiež nie sú na osoh.