Starostlivosť o umelé mihalnice je rovnako dôležitá ako starostlivosť o vaše vlastné mihalnice. Určite chcete, aby vám efekt predĺžených mihalníc vydržal čo najdlhšie a vaše stretnutie s kozmetičkou by sa mohlo odložiť na čo najneskôr. Tu je niekoľko tipov, ako sa starať o predĺžené mihalnice, ako aj o pásiky umelých mihalníc, magnetické mihalnice a DIY trsy mihalníc.
Umelé mihalnice – prečo je potrebné sa o nich starať?
Predlžovanie mihalníc je neinvazívny zákrok, vďaka ktorému sa môžete tešiť z nádherne definovaného pohľadu mnoho týždňov. Aby to tak bolo, je úplne nevyhnutné sa naučiť niekoľko základných pravidiel starostlivosti o umelé mihalnice. Bez správnej starostlivosti vaše riasy neostanú v dobrom stave a vy ste len zbytočne vyhodili peniaze a váš čas do vzduchu.
Starostlivosť o umelé riasy môžeme rozdeliť do dvoch krokov:
- do 48 hodín po aplikácii, čas na špeciálnu starostlivosť,
- 48 hodín po aplikácii.
Dnes si bližšie rozoberieme oba kroky starostlivosti o umelé mihalnice, dáme vám aj niekoľko tipov, aby vám upravené mihalnice vydržali čo najdlhšie. Dostanete aj nejaké info o tom, ako sa starať o pásiky mihalníc, magnetické mihalnice a DIY trsy mihalníc. Nezabudnite, že správna starostlivosť o umelé mihalnice je kľúčová na udržanie si dlhotrvajúcich výsledkov.
Ako sa starať o umelé mihalnice – prvých 48 hodín
Toto je najdôležitejší krok v starostlivosti o umelé mihalnice, ktorý zabezpečí trvácnosť kompletného looku. Počas prvých dvoch dní po aplikácii umelých mihalníc musí dôjsť k vytvrdnutiu lepidla. Ak sa v tomto kroku o mihalnice budete dobre starať a dodržiavať inštrukcie kozmetičky, výsledný efekt vám určite vydrží oveľa dlhšie.
Toto sú 4 kľúčové body, ktoré musíte prvých 48 hodín po predlžovaní rias určite dodržiavať:
- Snažte sa príliš nedotýkať vašich mihalníc.
- Zabráňte kontaktu s vodou. Zabudnite na bazén, saunu alebo horúce kúpele, lebo vlhkosť a vysoká teplota nemá priaznivý vplyv na lepidlo.
- Nie je vhodné používať v oblasti okolo očí akúkoľvek kozmetiku. Nepoužívajte očnú dekoratívnu kozmetiku (maskaru, očné tiene, očné linky, atď.), dvojfázový odstraňovač make-upu alebo mastné pleťové krémy (olejové látky môžu lepidlo rozpustiť). Ak je to nevyhnutné, buďte počas aplikácie veľmi opatrné.
- Pozor si dávajte aj pri spánku. Najlepšie je spať na chrbte, aby sa vám mihalnice nešúchali o vankúš. To môže negatívne ovplyvniť trvácnosť mihalníc.
Ako sa starať o umelé mihalnice – po 48 hodinách
Starostlivosť o umelé mihalnice je dôležitá aj po 48 hodinách. Vďaka tomu vieme reálne ovplyvniť vzhľad mihalníc a ich trvácnosť. Hoci už nie je viac potrebné dodržiavať špeciálnu starostlivosť, oplatí sa dávať si pozor pri určitých aktivitách a pri používaní určitých produktov, ako napríklad:
- nepoužívajte odstraňovače make-upu na báze olejov (t.j. dvojfázové micelárne mlieka alebo oleje) - hoci lepidlo je už dostatočne pevné, oleje ho môžu oslabiť,
- očné viečka a mihalnice si umývajte produktami určenými na umelé mihalnice, ktoré vám odporúčala vaša kozmetička, prípadne riasová stylistka, lebo majú zloženie šetrné k lepidlu a jemné k vašim očiam,
- zbytočne sa nedotýkajte a neťahajte si umelé mihalnice, lebo aj napriek tomu, že je lepidlo vytvrdnuté, akékoľvek mechanické poškodenie môže negatívne ovplyvniť vzhľad vašich mihalníc.
- mihalnice si prečešte kefkou, ktorú dostanete od kozmetičky a túto kefku udržiavajte vždy čistú,
- obmedzte používanie plaveckých bazénov, sauny alebo solária, lebo dlhé pôsobenie vody a vysokej teploty môžu mať vplyv na lepidlo,
- efekt vytvorený predlžovaním rias pomocou klasickej, objemovej alebo hybridnej metódy je sám o sebe úchvatný, takže už nemusíte určitý čas používať klieštiky na riasy, lebo tieto môžu poškodiť syntetické vlákna,
- počas svojej dennej kozmetickej rutiny buďte opatrní, v prípade, že si na oblasť okolo očí musíte naniesť nejaký produkt, vyberajte si jemný krém (nie oleje, vazelínu a mastné krémy) a jemne ho vklepávaním natrite pod oči,
- ak si chcete zvýrazniť efekt vašich predĺžených mihalníc pomocou make-upu, zabudnite na vodoodolnú kozmetiku (maskaru, ceruzku) a zvoľte si produkty určené na umelé mihalnice, ako napríklad špeciálne maskary.
Ako sa starať o umelé mihalnice – umývanie predĺžených mihalníc
Hoci to môže niekoho stále prekvapiť, áno – mihalnice by sa mali umývať. Je to normálne, že pri odličovaní ich očistíme od make-upu a potom ich opláchneme vodou alebo ich vyčistíme penovým prípravkom na tvár, prípadne gélom. Pri prírodných mihalniciach by táto metóda obstála, ale v prípade umelých mihalníc tomu tak nemusí byť. Umývacie gély môžu byť príliš agresívne alebo môžu obsahovať oleje, ktoré majú negatívny vplyv na umelé riasy.
S akým produktom si umývať predĺžené mihalnice a ako často?
Niekedy vám kozmetička, prípadne riasová stylistka môže dať alebo odporučiť špeciálny šampón na umývanie mihalníc. Oplatí sa ho používať, lebo tento produkt má jemné zloženie a jeho pH je podobné prirodzenému pH vašich sĺz. Vďaka tomu nebudú vaše oči podráždené a mihalniciam – umelým a vlastným – doprajete jemnú starostlivosť a správne očistenie. Na tento účel môžete používať jemnú kefku, ktorou si produkt poriadne nanesiete na mihalnice a dostanete sa aj do malých medzier medzi nimi.
Ako sa starať o pásiky umelých mihalníc a o magnetické mihalnice?
Pásiky umelých mihalníc a magnetické mihalnice pravdepodobne nepotrebujú špeciálnu starostlivosť. Používajú sa na jednodňový styling. Takýto druh mihalníc je potrebné pred spaním zložiť dole, pretože v oboch prípadoch lepidlo na riasy alebo špeciálna linka s čiastočkami železa je v priamom kontakte s jemnou pokožkou na viečkach. Ak tieto produkty nosíte príliš dlhú dobu, môže dôjsť k vzniku alergickej reakcie alebo podráždenia. Najdôležitejšie je počas dňa čo najmenej sa dotýkať mihalníc, keďže lepidlá z drogérií to netolerujú dobre a mihalnice vám môžu odpadnúť.
Ako sa starať o DIY trsy mihalníc?
DIY aplikácia trsov umelých mihalníc na doma je metóda, ktorá vydrží dlhšie, čo je zhruba približne 5 dní. Podľa recenzií vďaka správnej starostlivosti vám trsy mihalníc môžu vydržať na očiach ešte trochu dlhšie.
Tak, ako v predchádzajúcom prípade, odporúčame vám, aby ste sa nedotýkali trsov mihalníc príliš často. Majú však zvýšenú odolnosť voči vlhkosti, keďže sa nelepia obyčajným lepidlom z drogérie, ale špeciálnym lepidlom – bonderom, ktorý nanášame na riasy predtým, ako na ne priložíme umelé trsy. Je však dobrý nápad nechodiť do sauny a vyhýbať sa aj dlhým horúcim kúpeľom. Ďalším dôležitým krokom v starostlivosti o umelé mihalnice je aj používanie fixátora – sealeru. Okrem toho, že neutralizuje lepkavosť lepidla, tak zároveň zafixujte umelé riasy. Preto aj väčšina výrobcov v prípade, že máte aplikované trsy umelých mihalníc, odporúča používať fixátor každý večer.